День пам'яті героїв Крут

Ще юнаки, ще майже діти,

А навкруги і смерть, і кров.

«На порох стерти, перебити!»

Іде на Київ Муравйов.

Полків його не зупинити,

Та рано тішаться кати:

Коли стають до зброї діти,

Народ цей - не перемогти!

Є в історії України події, які стали знаковими, символічними. Такою подією є героїчна смерть під залізничною станцією Крути молодих захисників Української Держави.

Сьогодні учні 9 класу Мирнівської ЗЗСО І-ІІІ ст. здійснили історичний екскурс: «Крути! Крути! Нам вас не забути» під час якого вшанували пам'ять Героїв битви під Крутами.

Їх було триста – студенти та гімназисти. Проти них були тисячі – солдати, фронтовики та матроси більшовицької армії. Нерівний бій. Бій під Крутами. Який на декілька днів віддалив захоплення Києва. Бойовий наказ наша молодь виконала: затримавши наступ чотирьох тисяч вояків, надісланих Москвою, героїчні оборонці Крут виграли принципові для Української Народної Республіки чотири дні.

Нехай пам'ять про наших героїв буде вічною. І нехай їхній подвиг буде для нас прикладом, як треба любити свою Батьківщину.

Категорія: Мои статьи | Додав: kkw (31.01.2022)
Переглядів: 167 | Рейтинг: 0.0/0